{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Знаете ли че общината и горското дават безплатни дръвчета за засяване!  (Прочетена 4430 пъти)
0 Членове и 5 Гости преглежда(т) тази тема.
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Март 26, 2011, 15:29:44 »
Раздели ТемаНагоре

Е,ако се интересувате - искате да засадите пред блока си или да съберете децата в парка и да им покажете как става- поинтересувайте се -има телефони на които може да позвъните! информацията ми е че има доста дръвчета ,но доста от тях оставали! причината е че нямали пари да наемат хора за засаждане - а на такива доброволци- с усмивка дават !
моля пишете мнението си и ако някой засади - НЕКА ПИШЕ!ще ни е интересно да прочетем какво и как е станало!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #1 -: Март 26, 2011, 15:32:03 »
Раздели ТемаНагоре

Е,ако се интересувате - искате да засадите пред блока си или да съберете децата в парка и да им покажете как става- поинтересувайте се -има телефони на които може да позвъните! информацията ми е че има доста дръвчета ,но доста от тях оставали! причината е че нямали пари да наемат хора за засаждане - а на такива доброволци- с усмивка дават !
моля пишете мнението си и ако някой засади - НЕКА ПИШЕ!ще ни е интересно да прочетем какво и как е станало!
Хм,дали ги отпускат само за общинска земя?За частен двор отивам да си взема,ако дават Tongue
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
alekso
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Март 26, 2011, 19:48:52 »
Раздели ТемаНагоре

Възможно е да има подобна инициатива в някоя община по повод седмицата на гората-4-10.04.2011г. Но едва ли да е национална инициатива.Колкото до фиданките отглеждани от горските разсадници-те са иглолистни или широколистни,но не и плодни.Плодни се отглеждат само в Етрополе ако не се лъжа.
Колкото до собствения опит-откакто големия ми син бе в детската градина-преди 5г.-създадох практиката децата да засаждат и да се грижат за дръвчета подарени от мен.За сега успешно продължаваме и децата много се радват като виждат как дръвчето расте.Правим го винаги през седмицата на гората като го съчетаваме с подходящи беседи и разходки.Имам предложение към общината това да стане на общинско ниво и се надявам да стане.
Идеята е хубава така че ако имате възможност възползвайте се.
Успех.
А забравих да кажа,че нямам нищо общо нито с детската градина,нито с горското,нито с общината-аз съм обикновенна майка на две момчета.
« Последна редакция: Март 26, 2011, 19:51:12 от alekso » Активен
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Март 27, 2011, 23:13:38 »
Раздели ТемаНагоре

поздравления alekso !и аз подемам такава инициатива, ще пиша след като имам някакъв резултат ! Smiley
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Април 10, 2011, 10:33:21 »
Раздели ТемаНагоре

Е,ако се интересувате - искате да засадите пред блока си или да съберете децата в парка и да им покажете как става- поинтересувайте се -има телефони на които може да позвъните! информацията ми е че има доста дръвчета ,но доста от тях оставали! причината е че нямали пари да наемат хора за засаждане - а на такива доброволци- с усмивка дават !
моля пишете мнението си и ако някой засади - НЕКА ПИШЕ!ще ни е интересно да прочетем какво и как е станало!
това е страхотно  Cheesy аз немога да засаждам дръвчета но бих пробвала  Cheesy
Активен

emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Април 11, 2011, 20:51:16 »
Раздели ТемаНагоре

Преди години ходихме цял автобус с доброволци и засадихме 6 декара гора в едно поле извън Варна, беше много хубаво. Всичко това беше под надзора на служителите от горското стопанство на общината. Организацията беше част от кампанията "Лист по лист". Те постоянно го правят. В моята фирма постоянно се ползва и изхвърля ужасно много хартия (работим над 450 човека), затова всеки вторник и петък от "Лист по лист" минават през много такива офиси като нашия и събират хартията, а с парите от нея купуват дръвчета, организират доброволци, транспорт и всичко необходимо и редовно залесяват различни местности.
Може дори веднъж на няколко месеца да предавате хартията, но поне не я изхвърляйте в кофите, защото умират дървета Sad
Като бях дете, помня как всяка година от училище ни огранизираха предаване на хартия на вторични суровини. За жалост вече никой не се занимава с подобни дейности.
това е сайта на тази организация, но мисля че са само във Варна за сега... не съм сигурна:

http://www.ecovarna.info/

По образование съм инженер-технолог по опазване на околната среда и въпреки че ми е ясно, че не мога да оправя света, никога няма да откажа да направя поне това което мога!
Най-малкото не си хвърлям боклука на улицата или през прозореца на колата.
Но ми е болно като виждам колко потенциал се похабява в нашата държава. Имаме страхотно калоричен боклук, чрез който можем страшно много да намалим потреблението на бензин за колите и електричество за домовете. Но вместо да строят преработващи централи за метан или водопречиствателни станции или дори ВЕЦ-ове, те строят МОЛ-ове и хотели. Така още повече се задръстваме с боклуци и скоро ще плуваме в собствените си л...на.........
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Април 11, 2011, 21:05:37 »
Раздели ТемаНагоре

И само не махвайте с ръка с думите : Ами! пречиствателни станции ще строят! Че нали от МОЛ-а и хотела ще изкарат милионите....

Затова дадох примера точно с моловете, щото във Варна има повече отколкото в София и продължават да строят, обаче двете ни пречиствателни станции са запълнили капацитета си отдавна и работят на аварийни едва ли не! А пък един завод за метан или една такава пречиствателна станция може да е дори в пъти по-рентабилна от един МОЛ, който стои чисто празен в момент на криза като сегашния! Ама както се казва : Бог на едни дал акъл, пък на съвсем други пари...  Cheesy

Пък да не говорим за строежите в природния ни парк "Златни пясъци" Това е най-застроения природен парк в България, нищо че е най-малкия. И в същото време има най-много защитени видове от птици и влечуги. Ма що пък да не си направят там вилите варненските мутри?!
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Април 19, 2011, 12:34:12 »
Раздели ТемаНагоре

Браво, Еми! Много хубави и точни думи! (danke2) Аз даже не знаех, че има такива фирми, които събират хартията. Roll Eyes Това е много хубаво!
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: