{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
какъв ред спазвам в обявите си?  (Гласуването приключено: Октомври 11, 2010, 08:22:49)
на първия записал се в обявата - 28 (28.6%)
на първия записал се и изпратил ЛС с адрес - 42 (42.9%)
на първия дал адрес на ЛС без запис - 9 (9.2%)
по моя преценка - 12 (12.2%)
на този с най-много положителни оценки - 5 (5.1%)
друго - 2 (2%)
Общ брой гласове: 67

Въпрос:
Колко чакам след запис (ако сте купувач)  (Гласуването приключено: Октомври 11, 2010, 13:03:40)
1 час - 4 (5.2%)
от 1 до 2 часа - 6 (7.8%)
от 2 до 6 часа - 16 (20.8%)
от 6 до 12 часа - 11 (14.3%)
от 12 до 24 часа - 23 (29.9%)
може и седмица - 8 (10.4%)
друго - 9 (11.7%)
Общ брой гласове: 64

Въпрос:
Колко чакам след запис (ако сте продавач)  (Гласуването приключено: Октомври 11, 2010, 08:33:27)
1 час - 0 (0%)
от 1 до 2 часа - 2 (2.2%)
от 2 до 6 часа - 19 (20.9%)
от 6 до 12 часа - 19 (20.9%)
над 12 часа, ако ми пище на ЛС - 31 (34.1%)
нечакам - 3 (3.3%)
друго - 6 (6.6%)
24 часа - 11 (12.1%)
Общ брой гласове: 69

Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Колко чакам след запис и какъв ред се спазва ?  (Прочетена 7671 пъти)
0 Членове и 6 Гости преглежда(т) тази тема.
desipetrova1981
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


моите съкровища-каката и близнаците-тя и той

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Септември 09, 2010, 22:42:50 »
Раздели ТемаНагоре

http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=33536&cat=16
не отговаря на въпроси и директно преминава към следващия
да не говорим че подписа й е в разрез с правилата
видях че и мод е писал да сложи р-ри в другите обяви, но колкото аз получих отговор, толкоз и р-ри има
Активен

изчаквам 6ч след запис /предпочитам предварително плащане/не подканям на Лс/наложен платеж-не/повече от една обява-предимство/пиша отр. оценка за непоети пощенски без уговорка
мотие оценки http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=45205&ppaction=readfeed
desipetrova1981
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


моите съкровища-каката и близнаците-тя и той

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Септември 10, 2010, 19:44:42 »
Раздели ТемаНагоре

http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=33536&cat=16
не отговаря на въпроси и директно преминава към следващия
да не говорим че подписа й е в разрез с правилата
видях че и мод е писал да сложи р-ри в другите обяви, но колкото аз получих отговор, толкоз и р-ри има

Кое в подписа и не отговаря? Днес ще я проверя за размери и където няма такива обявите ще бъдат изтрити!
това че не спазва ред на записване, а праща на първия дал адрес на лични
не знам, но това не ми се струва много редно
Активен

изчаквам 6ч след запис /предпочитам предварително плащане/не подканям на Лс/наложен платеж-не/повече от една обява-предимство/пиша отр. оценка за непоети пощенски без уговорка
мотие оценки http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=45205&ppaction=readfeed
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Септември 10, 2010, 22:05:05 »
Раздели ТемаНагоре

desipetrova1981 в сайта няма правило да се спазва реда, доколкото ми е известно. Всеки продавач преценява за себе си Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Септември 10, 2010, 22:12:09 »
Раздели ТемаНагоре

desipetrova1981 в сайта няма правило да се спазва реда, доколкото ми е известно. Всеки продавач преценява за себе си Wink

А, дали е правилно?
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #4 -: Септември 10, 2010, 22:17:12 »
Раздели ТемаНагоре

Няма такова правило за реда на записванията.
Друг е въпроса за теб или за мен дали е редно.Не знам какъв е случая но аз също не съм спазвала ред по мои причини и без да нарушавам правилата на сайта.
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Септември 10, 2010, 22:22:17 »
Раздели ТемаНагоре

Няма такова правило за реда на записванията.
Друг е въпроса за теб или за мен дали е редно.Не знам какъв е случая но аз също не съм спазвала ред по мои причини и без да нарушавам правилата на сайта.

Не става дума за неща, които се продават по 1-2-3лв. И мисля, че би следвало да се спазва реда в обявите по правило.
Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Септември 10, 2010, 23:27:54 »
Раздели ТемаНагоре

desipetrova1981 в сайта няма правило да се спазва реда, доколкото ми е известно. Всеки продавач преценява за себе си Wink

А, дали е правилно?
Дали е правилно е въпрос на лични преценка и разбирания. Ако искаш да избегнеш спазването на реда винаги можеш да напишеш че чакаш 1час, например и все пак всеки продавач решава на кого да продаде стоката си. Ако бъдещия купувач има сериозен интерес е редно да пише ЛС за да се обозначи Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #7 -: Септември 10, 2010, 23:33:35 »
Раздели ТемаНагоре

Няма такова правило за реда на записванията.
Друг е въпроса за теб или за мен дали е редно.Не знам какъв е случая но аз също не съм спазвала ред по мои причини и без да нарушавам правилата на сайта.

Не става дума за неща, които се продават по 1-2-3лв. И мисля, че би следвало да се спазва реда в обявите по правило.

Е нали говорим за морална или етична гледна точка, какво значение тогава има цената? ! Wink
Дали е 2 или 20 лева обявата според мен продавача би трябвало да си определя праилата и принципите.
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Септември 10, 2010, 23:48:54 »
Раздели ТемаНагоре

Е нали говорим за морална или етична гледна точка, какво значение тогава има цената? ! Wink
Дали е 2 или 20 лева обявата според мен продавача би трябвало да си определя праилата и принципите.

Тогава продавача да си пуска обявите там, където няма модерация. Интересно, когато теб те прескочат, ако си първа в обява и продадат на последния наредил се, какво ще говориш. Етиката дали не важи в такъв случай.
Все пак и в магазина на ъгъла се спазва ред, а тук е форма на магазинна продажба. Разбира се, говорим за разумни граници на изчакване на отговор и поредност на наредилите се.
(Това за обява 1-2-3 лв го казах, като препратка към друга тема, но няма значение)
Извинявам се, че оспамихме темата.
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 01:35:34 от Shu-shi » Активен

mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Септември 11, 2010, 07:14:34 »
Раздели ТемаНагоре

Редно е да се спазват както " писаните " , така и " не писаните " правила - спазването на реда е едно от тях. Според мен нарушаването му само може да навреди на бъдещите продажби на тези, които са решили да не го спазват. Предполагам, че това не е в ничий интерес. Другото не писано правило е изчакване на първия записал се 24ч., а не 1ч,2ч......4ч.....На тези от вас, които са си го написали в профила пожелавам бързо и успешно забогатяване!!!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #10 -: Септември 11, 2010, 07:25:29 »
Раздели ТемаНагоре

Ок за да не спамим темата да напомня, че тя е за "Обяви неотговарящи на правилата".
Няма правило за записи и чакане, така че мисля, че трябва да се въздържате да вкарвате тук такива обяви, колкото и да не ви харесва това.
Аз лично вече не чакам повече от 1 ЧАС освен ако не ми напишат два реда на лични.Е тогава вече мога да чакам и дни, но да ми драснат едно дежурно "запис" и да чакам и да се чудя помнят ли го изобщо няма да стане вече.
В момента имам поне 3 такива обяви със записали се преди дни.И не, няма да забогатея с обяви за по 1-2-3 лв и не ми е това целта.
Активен
daiido
АДМИНИСТРАТОР
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Септември 11, 2010, 07:39:30 »
Раздели ТемаНагоре

Отговорите Ви ще се вземат под внимание и ако е нужно ще се направи допълнение към правилата.
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 07:54:41 от daiido » Активен
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #12 -: Септември 11, 2010, 07:49:39 »
Раздели ТемаНагоре

Моето предложение е да се направят ясни и точно формулирани правила за това колко време след "запис" да се чака.
Така и записалите се ще съобразяват с това и надявам се вече няма да си позволяват дежурните "записи" които после забравят.

В другата тема започна един спор.Аз спазвам записите, не давам дрехи по свое усмотрение, но вече не чакам повече от час освен ако не получа лично съобщение с някаква уговорка за изчакване още или адрес.
Активен
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Септември 11, 2010, 08:14:25 »
Раздели ТемаНагоре

Моето предложение е да се направят ясни и точно формулирани правила за това колко време след "запис" да се чака.
Така и записалите се ще съобразяват с това и надявам се вече няма да си позволяват дежурните "записи" които после забравят.

В другата тема започна един спор.Аз спазвам записите, не давам дрехи по свое усмотрение, но вече не чакам повече от час освен ако не получа лично съобщение с някаква уговорка за изчакване още или адрес.
Извинявай мила, но точно заради продавачи като теб поисках да добавят час на коментара. Интересно ми е преди това да стане ти как разбираше кога се е записал човека в обявата ти и от кога започват да му текат 2-та часа?! Нищо лично, не се засягай, много продавачи имат тази практика. На мен лично ми е необходим повече от 1час за да преценя и премеря покупката, особено ако е за децата и не смятам, че трябва да ти искам отсрочка за това на ЛС!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #14 -: Септември 11, 2010, 08:22:12 »
Раздели ТемаНагоре

Не ми се извинявай и не ме милосвай, обсъждаме нали?
Как разбирам?! Ами аз като си пусна обява си я следя, както и когато се запиша някъде го правя с някакви сериозни намерения, а не просто да съм преди всички.И не не следя с хронометър, не съм толкова дребнава, но горе долу имам представа за време.
На теб щом ти трябва пове1е от час ми пишеш.Щом ти е под достойнството да ми драснеш 2 реда, твой проблем, губиш.
Ако има ясни правила ще ги спазвам, нямам нищо против такива, даже го предложих.И 24 часа да се реши пак нямам против, но така поне всички ще го знаят и няма да има след 25 часа "ама аз бях първа".Както и няма да се милосваме повече по тази тема.
Активен


Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: