{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
какъв ред спазвам в обявите си?  (Гласуването приключено: Октомври 11, 2010, 08:22:49)
на първия записал се в обявата - 28 (28.6%)
на първия записал се и изпратил ЛС с адрес - 42 (42.9%)
на първия дал адрес на ЛС без запис - 9 (9.2%)
по моя преценка - 12 (12.2%)
на този с най-много положителни оценки - 5 (5.1%)
друго - 2 (2%)
Общ брой гласове: 67

Въпрос:
Колко чакам след запис (ако сте купувач)  (Гласуването приключено: Октомври 11, 2010, 13:03:40)
1 час - 4 (5.2%)
от 1 до 2 часа - 6 (7.8%)
от 2 до 6 часа - 16 (20.8%)
от 6 до 12 часа - 11 (14.3%)
от 12 до 24 часа - 23 (29.9%)
може и седмица - 8 (10.4%)
друго - 9 (11.7%)
Общ брой гласове: 64

Въпрос:
Колко чакам след запис (ако сте продавач)  (Гласуването приключено: Октомври 11, 2010, 08:33:27)
1 час - 0 (0%)
от 1 до 2 часа - 2 (2.2%)
от 2 до 6 часа - 19 (20.9%)
от 6 до 12 часа - 19 (20.9%)
над 12 часа, ако ми пище на ЛС - 31 (34.1%)
нечакам - 3 (3.3%)
друго - 6 (6.6%)
24 часа - 11 (12.1%)
Общ брой гласове: 69

Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Колко чакам след запис и какъв ред се спазва ?  (Прочетена 7669 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Септември 11, 2010, 08:27:16 »
Раздели ТемаНагоре

Вече гласувах а анкетата, но отговора ми не се побира в нито един от предложените. Всичко е строго индивидуално. Когато купувам например понякога са ми необходими 1- 2 часа (ако детето е при мен и мога да премеря и преценя покупката), а друг път 12-24ч. при по скъпи покупки защото не веднъж ми се е налагало да си преосмисля бюджета. Записалите се в мои обяви изчаквам 24ч. и ако нямам отговор едва тогава обявявам "нещото" за свободно. Според мен границите на "разумното" изчакване са минимум 12часа.
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
mmagy
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Септември 11, 2010, 08:31:35 »
Раздели ТемаНагоре

Няма да  взема страна само ще си напиша своето мнение:
Според мен  разумното е около 6-10 часа да се чака
.ЗАЩОто:Ако обавята е пусната сутринта и аз съм вече на работа или късно вече и децата спят.....и още поне 10 примера могат да се дадът..
И още ако хипотетично дам отг. до 2-3-4 часа и това е вечерта. Нещото едва ли ще тръгне преди 8-9часа на другата сутрин....ЕЕ кому е нужно това чупене на пръстиHuh?
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 08:34:48 от mmagy » Активен

Пазя ред 6-8 часа!
Пошенските са за Ваша сметка освен ако нямаме др. уговорка!
Пращам САМО след получен запис или банков превод!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Септември 11, 2010, 08:33:31 »
Раздели ТемаНагоре

Не ми се извинявай и не ме милосвай, обсъждаме нали?
Как разбирам?! Ами аз като си пусна обява си я следя, както и когато се запиша някъде го правя с някакви сериозни намерения, а не просто да съм преди всички.И не не следя с хронометър, не съм толкова дребнава, но горе долу имам представа за време.
На теб щом ти трябва пове1е от час ми пишеш.Щом ти е под достойнството да ми драснеш 2 реда, твой проблем, губиш.
Ако има ясни правила ще ги спазвам, нямам нищо против такива, даже го предложих.И 24 часа да се реши пак нямам против, но така поне всички ще го знаят и няма да има след 25 часа "ама аз бях първа".Както и няма да се милосваме повече по тази тема.
Знаеш ли, тона ти е много груб и това е осезаемо в постовете ти. Аз също си следя обявите, защото имам възможност да го правя, но не всички потребители разполагат с това време.
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
desipetrova1981
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


моите съкровища-каката и близнаците-тя и той

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Септември 11, 2010, 08:43:09 »
Раздели ТемаНагоре

обявата която сложих в некоректни е не че не са ме изчакали, а изключително наглия подпис на продавача-не чака никого и дава на първия на ЛС
е, аз не само съм се записала, но задавам конкретен въпрос, който липсва в описанието в обявата :Smiley
не само че няма отговор, което говори колко го е еня продавача, понеже има друго записало се момиче
по тая логика с какво се различаваме от Аукро примерно
ми давайте да се напреварваме, да се надцакваме, и остава да се наддава за обявите и така...
ако се сметне че това е редно, ще си променя и аз подписа
ще давам на когото ми скимне, няма да чакам, няма да се записвам и така, пък нека някой после ме сложи в некоректни......
ясно е че има граници за чакане
нормалното е максимум 12ч според мен, ако няма договорка на ЛС
Активен

изчаквам 6ч след запис /предпочитам предварително плащане/не подканям на Лс/наложен платеж-не/повече от една обява-предимство/пиша отр. оценка за непоети пощенски без уговорка
мотие оценки http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=45205&ppaction=readfeed
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #19 -: Септември 11, 2010, 08:45:43 »
Раздели ТемаНагоре

Съжалявам ако съм ти прозвучала грубо, но при жлъчните ти постове насочени конкретно към мен обръщението "мила" ми идва леко лицемерно което ме подразни.

Точно за потребителите които нямат възможност да си следят своите или обявите в които са се записали, има лични съобщения.Няма нищо обидно или унизително да пишеш 2 реда на лични за да знам след 10 часа, че записа не е дежурен.

И не съм някакъв безкомпромисен цербер.Аз също смятам, че е строго индивидуално.От снощи имам няколко записа, както и обява с няколко записали се.И въпреки, че първият още не ми е писал, не съм дала дрехата, защото съм далеч от мисълта, че хората мерят, будят мъжете си да им показват или каквото и да е посред нощ.
Също има и потребители, които вече "познавам" и знам, че когато се запишат, дори да не ми пишат веднага няма да ме държат в неведение и да ги търся за да разбера какво са решили.
Активен
desipetrova1981
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


моите съкровища-каката и близнаците-тя и той

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Септември 11, 2010, 08:53:59 »
Раздели ТемаНагоре

Амбър, напълно те разбирам, тъй като четох и твоята тема
моето недоволство беше продиктувано от това, че аз проявявам сериозен интерес, но няма как да гадая какво произвиство е и каква материя е нали
да, можех да задам въпроса на лични, но дали и тогава ще ми отговори, и това не е гаранция
не за първи път ми се случва да ми подминат въпроса, само защото следващия е писал, вземам го
Активен

изчаквам 6ч след запис /предпочитам предварително плащане/не подканям на Лс/наложен платеж-не/повече от една обява-предимство/пиша отр. оценка за непоети пощенски без уговорка
мотие оценки http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=45205&ppaction=readfeed
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #21 -: Септември 11, 2010, 09:00:56 »
Раздели ТемаНагоре

Между другото в "моята тема" която Мимоза споменава не ставаше дума за някакви минути заради които е предложила да има време в коментарите (което и аз исках да направя).Ставаше дума за цели 15 часа мълчание след запис.Лично за мен това време ми идва в повечко, освен ако не е за покупка на кола или апартамент;)
И пак казвам, не е дребнавост.За мен най-важно от всичко е комуникацията.Няма нищо обидно и не вярвам някой да се подразни от лично съобщение свързано с обявата му.
Ще се радвам да се вземе някакво решение и някакви ясно формулирани правила черно на бяло.Защото този спор ще бъде до безкрай.
Активен
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Септември 11, 2010, 09:07:51 »
Раздели ТемаНагоре

Ако има разумен срок за изчакване на първия, той според мен трябва да е до края на деня и след това да се дава на първия, който изявява желание. Аз не пазарувам толкова често и въпреки това зная наизуст размерите на децата си, тъй че ако имам интерес към дадена обява, но се двоумя по финансови причини пиша ЛС на продавалката да ме изчака мъничко за да реша. Когато има 1 записал се е лесно, но ако са се записали 10 човека и трябва всеки да чакаш по 24 часа става наистина досадно и от това губи само продавача.
Пожелавам на екипа да стигне до някакво компромисно решение за този случай Cheesy
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Септември 11, 2010, 09:38:39 »
Раздели ТемаНагоре

Амбър, вече се разбра, че говорим на един език  Cheesy напълно съм съгласна с теб.
Елита, аз също знам наизуст размерите на децата си, но когато имаш вкъщи второкласник, който се изживява като "пораснало момче"........все пак вече не му е все едно какво ще му облечеш - трябва да го види.
И не става въпрос да се изчаква всеки записал се 24ч., а само първия. Предполага се, че останалите 9 желаещи са се записали в кратък срок след първия , така, че те също разполагат с поне 24часа.
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Септември 11, 2010, 09:53:54 »
Раздели ТемаНагоре

Няма да  взема страна само ще си напиша своето мнение:
Според мен  разумното е около 6-10 часа да се чака
.ЗАЩОто:Ако обавята е пусната сутринта и аз съм вече на работа или късно вече и децата спят.....и още поне 10 примера могат да се дадът..
И още ако хипотетично дам отг. до 2-3-4 часа и това е вечерта. Нещото едва ли ще тръгне преди 8-9часа на другата сутрин....ЕЕ кому е нужно това чупене на пръсти???


Това е и моето мнение.
Един час изчакване в обява е някакво претупване и липса на уважение към потребителите. Особено, когато става дума за по-скъпа вещ. В крайна сметка, тук сме за да има взаимопомощ, ако все още означава нещо тази дума.

Държа да кажа, че това е моята позиция и не искам да обиждам никого. Дори и правилата да останат такива, каквито са сега (без спазване на някаква поредност в обявите) аз ще спазвам тези мои разбирания в собствените си обяви.

 (flower2)
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 10:19:20 от Shu-shi » Активен

viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Септември 12, 2010, 10:54:43 »
Раздели ТемаНагоре

От всичко,което изчетох ми стана ясно,е ътябва отново намеса на модовете Smiley.Направете едни точни правила:дали да се дава на първия се записал,колко часа да е срока за размисъл,дали имаме право по своя преценка(което според мен е тъпо) да дадем стоката на когото ни харесва и т.н.Просто вие решете и точка по тая тема.Нека да има ясни правила и който не ги спазва да си понесе последствията!
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #26 -: Септември 12, 2010, 11:22:54 »
Раздели ТемаНагоре

От всичко,което изчетох ми стана ясно,е ътябва отново намеса на модовете Smiley.Направете едни точни правила:дали да се дава на първия се записал,колко часа да е срока за размисъл,дали имаме право по своя преценка(което според мен е тъпо) да дадем стоката на когото ни харесва и т.н.Просто вие решете и точка по тая тема.Нека да има ясни правила и който не ги спазва да си понесе последствията!

Работя по тези правила и скоро ще ги пуснем!
Активен

dacetoooooooo
Глобален Модератор
Moderator
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Септември 12, 2010, 18:28:09 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
От всичко,което изчетох ми стана ясно,е ътябва отново намеса на модовете Smiley.Направете едни точни правила:дали да се дава на първия се записал,колко часа да е срока за размисъл,дали имаме право по своя преценка(което според мен е тъпо) да дадем стоката на когото ни харесва и т.н.Просто вие решете и точка по тая тема.Нека да има ясни правила и който не ги спазва да си понесе последствията!

Правилно казано!!!.Ако остане до нас да решим,никога няма да се разберем! Cheesy
Активен

Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Септември 13, 2010, 08:56:48 »
Раздели ТемаНагоре

Аз чакам повече от 24 часа записалите се, че чак и подканям на лични след това  Lips Sealed
И в тази връзка имам предложение да има някакви ограничения или "санкции" (ох, много силна дума използвам) срещу дежурните записи.
Ако въвеждаме правила за изчакване, би следвало да има и съответните правила за "Запис".  Нека бъдем разумни хора и подходим с по-голяма отговорност към това Запис! Неморално ми се струва да не пазим ред, но още по-неморално е записалите се да не пишат, че се отказват и че отстъпват ред.
Мен лично дежурните празнословни записи от несериозни потребителки много ме дразнят и бих искала нещо да се помисли в тази посока.
Например правилата да са "като купувач съм длъжен до N часа след запис да потвърдя/да се откажа от покупка". И ако не го направиш - се третираш като некоректен, както в обратния случай ще се третира продавача.
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
teodopa
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Щастливка

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Септември 24, 2010, 14:05:11 »
Раздели ТемаНагоре

Smiley Четох всичките мнения, по принцип аз съм свикнала от другия сайт и винаги изчаквам по ред, дето се казва по 12 или 24 часа.
Моето предложение е на база толерантност и комуникация между Купувач/Продавач:
1. Проявяваш интерес към дадена обява.
2. Поставяш "запис" И задължително изпращаш лично съобщение (ЛС)- въпроси, молба за изчакване, инфо, адрес за изпращане и т.н.
3. Продавачът е длъжен да не те подмине, защото ти си поставил "Запис" и си пратил ЛС.
4. Дори да се откаже купувачът, продавачът е комуникирал с него и е наясно да чака или не.
5. Преминава се на следващия купувач със "Запис" И ЛС.

Какви са положителните страни за Купувача?
1. Купувачът е поставил запис и е пратил ЛС, което е сериозен интерес към обявата;
2. "Записът" в обявата показва пред всички какъв е реда на купувачите, за да няма дразги между тях.
3. Продавачът няма да подмине купувача, защото има сигурна комуникация с него и е убеден в интереса му към обявата.

Какви са положителните страни за Продавача?
1. Продавачът винаги има комуникация с проявяващите интерес;
2. Не се тормози с това дали купувачът се "записва" за спорт;
3. При "запис" от някой купувач без изпращане на ЛС, купувачът има пълното право да обяви това с коментар и да даде ред на следващия купувач с "Запис" и ЛС.
Активен

Коректност: Коректен и честен потребител съм Smiley
    Качество: В обявите се публикуват само качествени дрехи, състоянието е отлично или много добро, всяка забележка, ако има такава, се описва. Винаги публикувам дрехи, които имат живот и бих се радвала да получа. Всички дрехи се изпращат в чист и изпран вид (гладенето не е моята стихия). Ако все пак се случи да допусна грешка, моля пишете ми, ще решим проблема заедно Smiley
    Начин на плащане: Еконт/наложен платеж на пощенска пратка/, банков превод (сметката е в Банка ДСК) или пощенски запис;
    С предимство за писалите на ЛС или с изпратена оферта; Моля след като отправите Вашата оферта, да потвърдите желанието си на ЛС, така ще установим по-бърз контакт;
    Номерация: Всички дадени номера са по европейска/английска номерация;
    Доставка: Предпочитам пощенска пратка на Еконт с НП, цената, която включвам за доставка е възможно най-ниската = 2,50 лв;  мога да ви предложа и БГ пощи (за съжаление не мога да ви предложа лично предаване, тъй като съм ангажирана 7 дни в седмицата...)
    Отстъпки: За суми над 20 лв, поемам доставката на пощенска пратка по Еконт, при по-големи суми има допълнителни отстъпки.
    Ако желаете да ме "следвате", всяка седмица публикувам нови обяви за бебешки, детски и дамски дрехи и обувки

ПРИЯТНИ ЧАСОВЕ В БГДОМАКИНЯ! БЛАГОДАРЯ ВИ!


Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: