{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дебати относно продажбата на стоки от чуждестранни сайтове с надценка  (Прочетена 26969 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
bionic
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


William third

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #45 -: Юли 18, 2010, 15:50:49 »
Раздели ТемаНагоре

сега ще изчета всичко,но от 2 дни обмислям идеята,която все още е само в мислите ми;да се ограничат стоките на големите марки-Адидас,Найк,Рийбок,Пума по няколко на месец или по 2 от вид-дамски сандали,мъжки маратонки,детски чехли,дамски блузи и т.н.
Това все още е като прашинка в малката ми тиква Wink
оо и по 2 на месец са много, уж е криза и няма пари, пък еди коя си дама е пуснала 3 анцука на адидас новички с етикет,от къде пари за тези анцузи, според мен си търговия. Да не говорим, че покрай анцузите и разни други нови неща пак с етикет, не визирам конкретен човек, давам пример само.
В обявите на даден потребител има ли само нови неща с етикети, без значение маркови или не, си е ясно, че е търговия.
Според мен трябва да се ограничат обявите, не повече от 20-30 на потребител (даже и тези ми се виждат много)
Тук сме все пак да продаваме излишните неща, не да купуваме от чуждестранните сайтове и да препродаваме тук с 200% надценка.
Видя ли повече от 4-5 страници и то повече нови неща маркови с висока цена ми става ясно за какво иде реч и от къде са пазарувани.
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 15:59:37 от bionic » Активен

Не спазвам ред в обявите си и не подсещам на ЛС, ако имате сериозен интерес ми пишете ЛС.
Отговарям на всякакви въпроси, не ме мързи да снимам и измервам допълнително, ако се налага.
Държа на добрата комуникация.
Изпращам като МПП по БГ пощи или с наложен платеж по Еконт
Изисквам предварително плащане за всички потребители - по Еконт
С предимство са желаещите повече от 1 обява!
Оценките ми от другия сайт на лични.
ponky
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 64


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #46 -: Юли 18, 2010, 16:10:09 »
Раздели ТемаНагоре

Пак да се включа,преди време бях публикувала блузка с дълъг ръкав-Esprit-на символична цена,но в един момент,гледам си аз обявите,виждам че няма интерес и веднага ми идва наум,че може би щом я видят на такава цена си мислят,че е от втора ръка,защото е пълно с дрехи на Есприт,Веро мода и т.н.Изтрих обявата,а блузката публикувах на смешна цена,защото първо,че ми стоеше в гардероба,беше носена,но вече умаляла,пък и купувана преди 4-5 години.Бях я купила от магазин продаващ българска стока,а знаете че реплики на марки се шият и от наши(български)фирми.
Активен
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #47 -: Юли 18, 2010, 16:11:52 »
Раздели ТемаНагоре

Време е и аз да се включа  Cool
Оставете хората да пазаруват каквото преценят! Имам доста добри попадения точно от Ла Редут но покупко-продажбата не е извършена през този сайт. Аз лично преди да купя нещо винаги си правя справка и приемам за нормална най-ниската цена / независимо, че продукта може да е купен преди ГОЛЕМИТЕ НАМАЛЕНИЯ /.
Предпочитам ново от Ла Редут , отколкото парцали от килото, които ако сте забелязали също се продават на доста завишени цени. Shocked Shocked Shocked

Тук е мястото да вмъкна едно предложение към МОД и АДМИН :
Щом се опитвате да отхвърлите търговията / под каквато и да е форма / , защо не пробвате да регламентирате максималния брой на публикувани обяви от даден потребител? Мислите ли, че е нормално един потребител да има 70...80....90...обяви?! Да не говорим за повече....! Едни и същи хора почти всеки ден БЪЛВАТ " МНОГО МАЛКО НОСЕНИ " или " ОБЛЕЧЕНИ ВЕДНЪЖ " ИЛИ " ЧИСТО НОВИЧКИ, НО БЕЗ ЕТИКЕТ "........
Не мисля, че нормално една жена разполага с толкова много гардероби, че да съхранява " ПОЧТИ НОВИТЕ " си парцали. Tongue
Ако не се спре, то по този начин поне ще се ограничи до известна степен търговията  ;D



mimoza7710 имам възможност да огранича броя на обявите на потребител. С модовете ще помислим върху идеята и евентуално ще я приложим Smiley Чесно казано на мен ми допада.
Аз пък не съм съгласна с това...Предполагам , че ще има и други като мен,които имат повечко обяви,но не въртят търговия!Разгледайте ги и ще видите , че имам много , да не кажа почти всички,които са бебешки и детски! Според вас колко може да се износи едно бебешко костюмче,което е обличано броени пъти,поради факта,че съм имала възможност да си купя повечко дрешки,а бебетата растат с дни??? Или пък детски/тинейджърски,които съм купувала,а дъщеря ми е обличала по веднъж или два пъти,защото решава,че не й допадат или пък и умаляват? И всъщност какво трябва да се разбира под търговия??? В какво се измерва-в брой публикувани обяви ли??? Моля обяснете ми...не се чуствам като търговец,а трябва ли?  :Smiley
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***
bionic
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


William third

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #48 -: Юли 18, 2010, 16:19:43 »
Раздели ТемаНагоре

За мен търговията специално тук се свързва с новите маркови дрехи с етикет, различни размери и на доста скъпи цени.
Наистина администратор или модератор трябва да се намеси, естествено, че не трябва да се чувстваш като търговец, относно бебешките дрешки на всички майки е ясно, че те не се износват за 2-3 месеца Cheesy
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 16:22:30 от bionic » Активен

Не спазвам ред в обявите си и не подсещам на ЛС, ако имате сериозен интерес ми пишете ЛС.
Отговарям на всякакви въпроси, не ме мързи да снимам и измервам допълнително, ако се налага.
Държа на добрата комуникация.
Изпращам като МПП по БГ пощи или с наложен платеж по Еконт
Изисквам предварително плащане за всички потребители - по Еконт
С предимство са желаещите повече от 1 обява!
Оценките ми от другия сайт на лични.
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #49 -: Юли 18, 2010, 16:41:29 »
Раздели ТемаНагоре

Бионик, ти ми четеш мислите..... ;D ;D Цитира точния брой на обявите които имах предвид, но и аз мисля, че 30 за потребител са много. Нека все пак не изпреварваме събитията с коментари и да изчакаме АДМИН И МОД
да решат дали ще е удачно да се вземе такова решение като мярка.
На Маева ще кажа, че това евентуално не се отнася до нея / " Да не слагаме все пак всички потребители под един покрив " / . Но реши ли се да  се вземе такова решение, то ще е за всички! Само тогава може да се види ефективност. Под " търговци " аз лично визирам тези потребители, които публикуват по няколко обяви почти всеки ден, няма как да не сте забелязали, освен ако не си стискате очичките  ;D
Следва обаче другия момент-ако това се приложи като мярка може би ще се увеличи броя на обявите за стоки, които се продават в лот?! А всички знаем, че има ли интерес-лот се дели .
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 16:43:04 от mimoza7710 » Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #50 -: Юли 18, 2010, 16:52:53 »
Раздели ТемаНагоре


Следва обаче другия момент-ако това се приложи като мярка може би ще се увеличи броя на обявите за стоки, които се продават в лот?! А всички знаем, че има ли интерес-лот се дели .
така е

една обява имаше снимка на 8 различни неща,а всъщност накрая излязоха 20  Shocked
при друга-снимани 5,а на ЛС или имейл при интерес още 3 Wink
жалк е само,че не винаги може да се докаже търговията Sad
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
ponky
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 64


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #51 -: Юли 18, 2010, 16:58:15 »
Раздели ТемаНагоре

Даааа,така е "Не съм",бих допълнила-завишаване на цените,дори и на употребявани неща Lips Sealed,не само на марковите(нови).
Активен
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #52 -: Юли 18, 2010, 17:02:29 »
Раздели ТемаНагоре

Бионик, ти ми четеш мислите..... ;D ;D Цитира точния брой на обявите които имах предвид, но и аз мисля, че 30 за потребител са много. Нека все пак не изпреварваме събитията с коментари и да изчакаме АДМИН И МОД
да решат дали ще е удачно да се вземе такова решение като мярка.
На Маева ще кажа, че това евентуално не се отнася до нея / " Да не слагаме все пак всички потребители под един покрив " / . Но реши ли се да  се вземе такова решение, то ще е за всички! Само тогава може да се види ефективност. Под " търговци " аз лично визирам тези потребители, които публикуват по няколко обяви почти всеки ден, няма как да не сте забелязали, освен ако не си стискате очичките  ;D
Следва обаче другия момент-ако това се приложи като мярка може би ще се увеличи броя на обявите за стоки, които се продават в лот?! А всички знаем, че има ли интерес-лот се дели .
Да,не трябва да се слагат всички под един покрив,но със вземането на такавя мярка,много потребители като мен(НЕ търговци),ще бъдат ощетени...И  какво предлагате да направя аз с обявите си?Да ги подаря или пък да нахвърлям например всички бебешки като лот (както е споменала mimoza7710 ) ? Искам да подчертая,че нямам нищо против вземането на мерки с/у търговците,но да е по начин,който няма да ощети голяма част  от обикновения потребител.
.
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #53 -: Юли 19, 2010, 07:33:53 »
Раздели ТемаНагоре

Извинявай мила, но тук има хора, регистрирани месец юли с по над 160 и с по над 220 обяви!!!!!!!!!!!!!  Shocked
Искам да ти кажа, че по мои наблюдения голяма част от " обикновените " потребители не поддържат толкова обяви.  Wink
На въпроса ти какво да правиш с твоите обяви ще ти предложа да ги сменяш през определено време, все пак имаш САМО 100-ина и това няма да те затрудни особено. Да му мислят хората с по 200  ;D
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
gataka.gataka
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #54 -: Юли 19, 2010, 12:15:10 »
Раздели ТемаНагоре


Следва обаче другия момент-ако това се приложи като мярка може би ще се увеличи броя на обявите за стоки, които се продават в лот?! А всички знаем, че има ли интерес-лот се дели .
така е

една обява имаше снимка на 8 различни неща,а всъщност накрая излязоха 20  Shocked
при друга-снимани 5,а на ЛС или имейл при интерес още 3 Wink
жалк е само,че не винаги може да се докаже търговията Sad
на мен ми се случвало/ не тук още/ на обявата да пише , че е обличана веднъж или че е прана дрешката, а в същото време на лични да ми пишат , че дрехата е с етикет и е чисто нова. това било с цел да се скрият многото обяви на нови дрехи. хората са го измислили.
Активен
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #55 -: Юли 19, 2010, 12:32:05 »
Раздели ТемаНагоре


Следва обаче другия момент-ако това се приложи като мярка може би ще се увеличи броя на обявите за стоки, които се продават в лот?! А всички знаем, че има ли интерес-лот се дели .
така е

една обява имаше снимка на 8 различни неща,а всъщност накрая излязоха 20  Shocked
при друга-снимани 5,а на ЛС или имейл при интерес още 3 Wink
жалк е само,че не винаги може да се докаже търговията Sad
на мен ми се случвало/ не тук още/ на обявата да пише , че е обличана веднъж или че е прана дрешката, а в същото време на лични да ми пишат , че дрехата е с етикет и е чисто нова. това било с цел да се скрият многото обяви на нови дрехи. хората са го измислили.
Има страшно изобретателни личности.За съжаление,накрая си патят такива като мен...
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #56 -: Юли 19, 2010, 13:11:16 »
Раздели ТемаНагоре


 
[/quote]
Да,не трябва да се слагат всички под един покрив,но със вземането на такавя мярка,много потребители като мен(НЕ търговци),ще бъдат ощетени...И  какво предлагате да направя аз с обявите си?Да ги подаря или пък да нахвърлям например всички бебешки като лот (както е споменала mimoza7710 ) ? Искам да подчертая,че нямам нищо против вземането на мерки с/у търговците,но да е по начин,който няма да ощети голяма част  от обикновения потребител.
.
[/quote]

Маева, просто отговорих на въпроса ти какво да правиш с обявите си  ;D ;D - това не ме прави " ИЗОБРЕТАТЕЛНА ". Нали питаш?!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #57 -: Юли 19, 2010, 16:16:06 »
Раздели ТемаНагоре


 
Да,не трябва да се слагат всички под един покрив,но със вземането на такавя мярка,много потребители като мен(НЕ търговци),ще бъдат ощетени...И  какво предлагате да направя аз с обявите си?Да ги подаря или пък да нахвърлям например всички бебешки като лот (както е споменала mimoza7710 ) ? Искам да подчертая,че нямам нищо против вземането на мерки с/у търговците,но да е по начин,който няма да ощети голяма част  от обикновения потребител.
.
[/quote]

Маева, просто отговорих на въпроса ти какво да правиш с обявите си  ;D ;D - това не ме прави " ИЗОБРЕТАТЕЛНА ". Нали питаш?!
[/quote]
Не визирах теб мила,нито някой конкретно,а като цяло "търговците".  ;D
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***
gabrielagaby
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 265


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #58 -: Юли 24, 2010, 00:32:49 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте,наистина сте се заели със сложна задача да отсеете коректните потребители от търговците.
Но аз имам конкретен въпрос относно стоките от Ла Редут.Много рядко поръчвам от там,харесват ми стоките,но не мога да си позволя да поръчавм често.Но ако видя тяхна стока да се продава и в сайт като този или в подобен на него,се заглеждам.Досега съм си купувала така маратонки за сина ми,за мен зимно яке,тениски ...Когато съм ги взимала винаги в обявите е имало линк към Ла Редутската обява колко струва там.Всеки може да прецени,според мен дали цените са съпоставими,а освен това към цената има и дотавка 6 евро и си решава.Например зимното яке,което купих беше с цена 12.96 евро и го купих от мамата за 30 лв.Цената мен ме устройваше.Не съм искала фактури,не съм и питала с какъв код го е купувала,на мамата и беше късо,на мен пък ми става.Ако аз реша да го купя направо от Ла Редут,ще трябва да добавя и такса за доставка,ще е нужно да чакам един месец или приблизително толкова и ще трябва да се моля да съм си уличила номера,а така аз го имах след два дни и бях сигурна,че ще ми стане.
Та мисълта ми е-не мисля ,че трябва да се дебнат тези обяви,по-скоро може да се сложи ограничение до 2-3 обяви на месец  или максимум 5 бр от Редутските.Едва ли има майки да могат да пазаруват за лично ползване повече стоки.Е сигурно има и такива,но те няма да имат против да си изчакват реда във времето,ако не са търговци.А подаръците от там ,не мисля че се продават на завишени цени.Скоро си купих термо чанта от другия сайт на приличната цена от 10 лв.Защо  да  не се продават подаръците-на мен  ми тябваше такава чанта,а за да я получа като подарък,е нужно да се поръчам стока от френския сайт,което като вариант е нелепо.Така майчето си е доволно,така и аз имам чантата.Въпроса е обширен,изказвам само мнение.
Активен

Не плащам кутии и пликове!Предпочитам изпращането да е през Пощата като МП.,а да получавам парите по банков път.Не приемам с наложен платеж.Ника ми е същия като в Прод-ка.
На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение - и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи!
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #59 -: Юли 25, 2010, 17:26:15 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте,наистина сте се заели със сложна задача да отсеете коректните потребители от търговците.
Но аз имам конкретен въпрос относно стоките от Ла Редут.Много рядко поръчвам от там,харесват ми стоките,но не мога да си позволя да поръчавм често.Но ако видя тяхна стока да се продава и в сайт като този или в подобен на него,се заглеждам.Досега съм си купувала така маратонки за сина ми,за мен зимно яке,тениски ...Когато съм ги взимала винаги в обявите е имало линк към Ла Редутската обява колко струва там.Всеки може да прецени,според мен дали цените са съпоставими,а освен това към цената има и дотавка 6 евро и си решава.Например зимното яке,което купих беше с цена 12.96 евро и го купих от мамата за 30 лв.Цената мен ме устройваше.Не съм искала фактури,не съм и питала с какъв код го е купувала,на мамата и беше късо,на мен пък ми става.Ако аз реша да го купя направо от Ла Редут,ще трябва да добавя и такса за доставка,ще е нужно да чакам един месец или приблизително толкова и ще трябва да се моля да съм си уличила номера,а така аз го имах след два дни и бях сигурна,че ще ми стане.
Та мисълта ми е-не мисля ,че трябва да се дебнат тези обяви,по-скоро може да се сложи ограничение до 2-3 обяви на месец  или максимум 5 бр от Редутските.Едва ли има майки да могат да пазаруват за лично ползване повече стоки.Е сигурно има и такива,но те няма да имат против да си изчакват реда във времето,ако не са търговци.А подаръците от там ,не мисля че се продават на завишени цени.Скоро си купих термо чанта от другия сайт на приличната цена от 10 лв.Защо  да  не се продават подаръците-на мен  ми тябваше такава чанта,а за да я получа като подарък,е нужно да се поръчам стока от френския сайт,което като вариант е нелепо.Така майчето си е доволно,така и аз имам чантата.Въпроса е обширен,изказвам само мнение.
Абсолютно подкрепям  Smiley
Аз също си купих такава чанта,от "друг"сайт,на добра цена от 9лв.Момичето може и 1ст. да не е дало за нея,но на мен ми трябваше тогава...9лв. са добра сума за моя бюджет и така и вълкът сит и агнето цяло! Има мами,които редовно си пазарят от чуждите сайтове и не винаги уцелват размери и т.н.,не виждам защо другите,които нямат такава възможност или не са наясно с този вид пазаруване,да не се възползват без дългото чакане за доставка и т.н....Разбира се,като се съобразяват с надценката и правилата на сайта...Мисля,че едобре да се помисли...Ако въпросната стока/обява е с приложен линк и на по-ниска цена или поне същата,без допълнително оскъпяване,не би представлявало проблем мисля... WinkМое мненеие,не ангажирам никого  Kiss
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***


Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: